Web Analytics Made Easy - Statcounter
ANTALYA’DA ADALETİN KESTİĞİ PARMAK NEDENSE ACIYOR ARTIK – Pusuhaber | Pusuhaber.net | Doğru Tarafsız Haber
DOLAR

32,3120$% -0.05

EURO

35,1476% 0.5

STERLİN

41,7508£% 0.46

GRAM ALTIN

2.405,16%-0,40

ÇEYREK ALTIN

3.894,00%-0,33

BİTCOİN

2182011฿%0.0107

a

ANTALYA’DA ADALETİN KESTİĞİ PARMAK NEDENSE ACIYOR ARTIK

Bölüm 1

Toplumda oluşan “ Adaletin kestiği parmak acımaz “ sözü son zamanlarda “Adaletin kestiği parmak nedense acıyor artık “ şeklinde yorumlanmaya başlandı. Sebebini sormak istiyor, cevap bekliyoruz.

Mahkemelerde davaların uzaması, adaletin gecikmesi, tarafların mağdur olması vs. hususlarda toplumda çok büyük bir rahatsızlığın oluştuğu görülmektedir.

Davanın uzamasından hakim soruşturma görmeyeceğini düşünerek taraflara ne olursa olsun, bana bir şey olmaz şeklinde hareket edildiği anlaşılmaktadır.

Son bir ay içerisinde Antalya Adliyesinde yaşananları kısaca size anlatmak isterim.

Antalya 11.Asliye Hukuk Mahkemesi S.G isimli hakim dosyayı okumaya zaman bulamadığını ve okuyamayacağını avukat ve tarafların duyduğu şekilde duruşmada söyleyerek dava yıllarca uzamış, beş yaşına girmesine sebep olunmuştur.

Hakimler davayı beş sene sebepsiz uzatmış, sonuçlandırmamış, adaletin gecikmesine sebebiyet vererek tarafın mağduriyetine neden olmuştur.

Adalete susamış beş yaşındaki davanın neticeye ulaşması her geçen gün zorlaşmasından adalet gecikmiş, tarafları oldukça endişeli bir duruma iterek, adalete olan güveni sarsmaktadır.

Soyut, sadece iş yoğunluğu denerek davaların uzaması, gerçeğin kapatılmaya çalışılması adalete ve adil yargılamaya darbe olarak görülmektedir.

Duruşmada;

  • Taraf olarak duruşmaya girilmesine rağmen katılan kişiyi ve beyanları zapta geçirmeyen,
  • Dosyanın çok kalabalık olduğunu belirtip okuyamayacağını söyleyen,
  • Karar verdiği dosyalardan gerekçeyi yazmazsa soruşturma yiyorum diyen,
  • Davaların uzamasından kendine soruşturma açılmayacağını söyleyen,
  • Yoğunluğundan dolayı iş yapamadığını ve mahkemenin bölünmesi gerektiğini belirten,

Antalya 11. Asliye Hukuk Mahkemesi hakimi S.G. hakkında; bir üst mahkeme olan Antalya 12. Asliye Hukuk Mahkemesine yapılan şikayet hakim İ.T. tarafından reddedilmiştir, bu durumda hakimlerin korudukları anlaşılmaktadır.

Dosyanın çok kalabalık olduğunu ve okuyamayacağını söyleyen ve dosyadan bihaber olduğu düşünülen Antalya 11. Asliye Hukuk Mahkemesi hakimi S. G. yerine bu dosyayı TÜRK MİLLETİ ADINA kim okuyup karar verecek Adalet Bakanlığına soruyoruz.

2 0 2 0 0 11
Kaynak: İHA

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki haber:

TURİZMDE 2024 YILI