Web Analytics Made Easy - Statcounter
TDV KAGEM’in “Anne Baba Okulu” seminerleri başladı – Pusuhaber | Pusuhaber.net | Doğru Tarafsız Haber
DOLAR

32,2053$% -0.22

EURO

35,1156% -0.22

STERLİN

41,0337£% -0.05

GRAM ALTIN

2.498,17%1,32

ÇEYREK ALTIN

4.035,00%1,11

BİTCOİN

2162503฿%0.25962

a

TDV KAGEM’in “Anne Baba Okulu” seminerleri başladı

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Kadın Aile ve Gençlik Merkezi (KAGEM) tarafından düzenlenen “Anne Baba Okulu” seminerleri başladı.

TDV KAGEM tarafından düzenlenen Anne Baba Okulu seminer serisinin ilki, Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın sunumuyla TDV Genel Merkez Konferans Salonu’nda düzenlenen “Anne Baba Olmaya Psikolojik Hazırlık” başlıklı seminer ile gerçekleştirildi. Seminerde Prof. Dr. Tarhan, “İyi eş ve iyi anne baba olmanın ilk adımı iyi insan olmaktır. Çünkü çocuk üç şeyi örnek alır; anneyi, babayı ve aralarındaki ilişkiyi. Çocuk yetiştirirken ailede sevgi, anlayış ve destek ortamı sağlanmalı. Çocuğun en önemli hakkı aile hakkıdır. Çocuk yetiştirmede anne babanın aynı dili konuşması çok önemlidir. Çünkü anne baba arasındaki fikir ayrılığını çocuk çok ustaca kullanır. Böyle durumlarda eğitim hataları ortaya çıkar” dedi.

Tarhan, “Evliliğin en büyük düşmanı düşünce katılığıdır. Bunun halk arasındaki karşılığı inatçılıktır. İnatçılıkta empati yeteneği ve duygusal okur yazarlık zayıftır. Karşıdakinin ne hissettiğini ve ihtiyaçlarını gözetemezler. Bu çağda da evliliklerin çoğu empati yoksunluğu ve daha da önemlisi egoların şişmesi sebebi ile bitme noktasına geliyor. Evlilikte ‘altın nokta’ kuralı vardır; fikir ayrılığı yaşanan durumlarda iki taraf da adım atarak altın noktada buluşup anlaşırlar. Empati yoksunluğu olan kişiler bu altın noktayı bulamaz, çünkü hep kendi istedikleri ön plandadır” ifadelerini kullandı.

TDV Genel Merkez Konferans Salonu’nda düzenlenen “Anne Baba Okulu” seminerleri 10 hafta boyunca sürecek.

0 0 0 0 0 0
Kaynak: İHA
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Yaşlı bakım elamanları Avrupa yolunda