Personele uluslararası alanda geçerli olacak mesleki yeterlilik belgesi imkanı

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı hizmet veren mesleki yeterlilik kurumu ile işbirliği yapan Diyarbakır’ın Bağlar İlçe Belediyesi bir ilke imza atarak personellerine uluslararası alanda geçerli olacak mesleki yeterlilik belgesi imkanı sağladı.

Nitelikli iş gücünün artırılması, iş gücü ve istihdam bağının güçlendirilmesi ve iş kazalarının en aza indirgenmesi doğrultusunda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı hizmet veren mesleki yeterlilik kurumu ile işbirliği yapan Diyarbakır’ın Bağlar İlçe Belediyesi, kurum bünyesindeki değişik birim ve departmanlarda çalışan personeline yönelik mesleki yeterlilik eğitimi vermek için çalışma başlattı. Uluslararası mesleki standartlara uygun olarak bakanlık bünyesinde görev yapan mesleki yeterlilik kurumuna bağlı uzmanlar, belediye bünyesinde uygulamalı ve mülakat üssülerine göre eğitim vermeye başladı. Program kapsamında park ve bahçeler, fen işleri, temizlik ve makine ikmal başta olmak üzere sahada çalışan personeller belirlenen ölçülere göre çeşitli eğitim süreçlerinden geçiriliyor. Eğitimleri başarıyla tamamlayacak olan belediye personeline Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından uluslararası düzeyde geçerliliği olan mesleki yeterlilik belgesi verilecek.

Hem uygulamalı, hem sözlü eğitim

Eğitim çalışmaları kapsamında belediye personeli ile bir araya gelen uzman Ömer Reyhanlıoğlu, beraberindeki ekip ile birlikte çeşitli konularda eğitimler verdi. Reyhanlıoğlu, tüm dünyada aynı standartlarda uygulanan eğitim ile çalışanların bilinçli hale gelmesini amaçladıklarını ifade etti. Bu çalışma ile nitelikli iş gücünün artırılması, iş gücü ve istihdam bağının güçlendirilmesi ve iş kazalarının en aza indirgenmesini amaçladıklarını belirten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, daha çok sahada çalışan personeli kapsayan çalışmayı önemsediklerini söyledi. Başkan Beyoğlu, “Bu eğitimleri çalışanlarımız ve belediyemiz için önemli bir fırsat olarak değerlendirerek Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımızın desteğiyle hayata geçirdik” dedi.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

İş birliği protokolü çevrim içi imzalandı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0
sf TÜRKİYE'DE KORONAVİRÜS
4.384.624

VAKA

3.792.129

İYİLEŞME

36.613

ÖLÜM

592.495

AKTİF VAKA

sf DÜNYA'DA KORONAVİRÜS
143.128.250

VAKA

82.044.142

İYİLEŞME

3.047.754

ÖLÜM

61.084.108

AKTİF VAKA

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Pusuhaber | Pusuhaber.net | Doğru Tarafsız Haber'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Pusuhaber | Pusuhaber.net | Doğru Tarafsız Haber'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.