DEMOKRASİNİN BEŞİĞİ ABD SALLANIRKEN

Prof. Dr. Hasan MOĞOL

Ecdâdımız; “zulm ile âbâd olanın sonu berbâd olur” buyurmuş. Anlayabilenler için hayatın rehberi olacak bir fener. Ne var ki; ne insanlar bunu anlayabilmiş, ne de aklettiğini iddia edenler. Zulmü hayatının mihenk noktasına koyanların, yaptığını zulüm değil, insanlık için büyük bir hizmetmiş gibi algılaması, nimet sayması ve öyle takdim etmesi normaldir.

Çin’in, Doğu Türkistan’da ve diğer coğrafyalarda, tarihinde ve bugün yapmakta oldukları; Avrupa’nın ve Amerika’nın tarihinde, keşif diye insanlığa yedirmeye çalıştıkları şeylerin, insanları, medeniyetleri ve kıtaları yağmalama, çalma, soyma, eşkiyalık etme, hür insanları hayvandan daha kötü durumlara düşürerek köleleştirme, mal gibi alıp satma, çirkin, aşağılık, insanlıktan nefret ettiren iğrenç uygulamalar olduğu görülür.

Gûyâ, medeniyeti temsil ettiği iddia edilen batı dünyası yani hıristiyan âlemi, hiçbir zaman alın teri ile karnını doyurmamıştır. Onların işi, işbirlikçileriyle birlikte her ülkeyi ve bütün insanlığı köleleştirmek, soymak, varlıklarını çalmaktır. Doğrudan yapamadıklarını, iktidara taşıdıkları, bankaları, şirketleri ve sair aracılığı ile yapmaya, dünya genelinde devam etmektedirler.

Bunların büyüklükleri, insanlığa sağladıkları büyük katkılar sebebiyle değil, haksız yere, bir atışta öldürdükleri insan sayısıyla alâkalıdır.

Amerika Birleşik Devletleri, II. Dünya Savaşı’nın sonunda; 6 Ağustos 1945’de Hiroşima’ya attığı bir atom bombasıyla 140.000 ve 9 Ağustos 1945’de Nagasaki’ye attığı atom bombasıyla tek atışta ilk anda 80.000, etkisiyle 143.124 kişiyi, toplam da 283.124’den fazla insanı katledince “dünyanın en büyük devleti, gücü (!)” kabul edilmiştir.

Bugün ABD için ağıt yakanlar, seçimin galibi o mu olsun, bu mu olsun diye tartışanlar, kongre binasına izinsiz girenler olduğu için dünyanın dengesinin bozulduğu derdiyle ağlaşanlar, gûyâ vatanperver gibi görünüp Amerikan ve batı menfaatleri için taklalar atanlar, Türk milletinden yana olmayanlar, ruscular, amerikancılar, şuncular, buncular göremeseler de bilmeliler ki; bir zamanlar SSCB için söylenen parçalanma ve bağımsız Türk Devletleri’nin doğuşunu, ABD için de hatırlatmak isteriz.

İbret-i âlem olan gelişmeleri seyrediyoruz. Obama başkan seçildiğinde, bir günlüğüne televizyonlara şöyle bir haber düşmüş, sonrasında Türk basını bir daha o konuyu işleyememişti. Uzun zamandır bazı eyalet meclislerinin bağımsızlık isteyenlerin işgalinde olduğu bilinen ABD’de, Kunta Kinte’nin torunlarının iktidarı olacağı zannedilen o zaman, bazı eyaletlerde milyonlarca imza toplanıp Obama’ya sunulmuş ve “ya bağımsızlık ya da Kanada’ya bağlanmalarının kabul edilmesi” talep edilmişti. Obama da; “inceleyip, cevap vereceğiz” açıklamasını yapmıştı, ancak bu konu, bir daha haber olamamıştı.

Amerika, bir yanardağ gibi kaynıyor. Yaşananlar, patlama öncesi lav fışkırmalarıdır. Sovyetler Birliği gibi ABD’nin de yakın zamanda dağılacağı kesindir.

Uluğ Türkistan’dan hareketle, Bering Boğazını geçerek, daha sonra Amerikan kıtası diye adlandırılan Türk kıtasını insanla tanıştıran ve Kızılderili diye adlandırılan, yaşasalardı bugün Amerika’nın nüfusundan daha fazla olacak olan Kızılderili Türklerine uygulanan soykırım; Afrika’dan kaçırılıp köleleştirilen, hayvanlardan daha aşağı muamelelere tabi tutulan, tecavüzlerle melezleştirilen, büyük zulümlerle İslâm’dan uzaklaştırılıp hıristiyanlaştırılan, köpekten daha aşağı sayılan insanlara yaptıkları; demokrasi, huzur, insanlık ve saire götürme bahanesiyle insanlığa reva gördükleri tarifi zor zulümler, Amerika Birleşik Devletlerinin sonunun gelmesini sağlamıştır.

Halkının, doğrudan başkanını bile seçemediği, maraba takımı olarak görülen halkın ancak “temsilci” adıyla bazı seçkinlere yetki verebildiği, başkanı seçkinlerin seçebildiği, demokrasinin uğramadığı ama demokrasi ihrâc eden, demokrasinin beşiği (!) ABD sallanıyor!…

2 0 0 0 0 0
YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Dünya genelinde korona virüs vaka sayısı 100 milyonu aştı

HIZLI YORUM YAP

2 0 0 0 0 0
sf TÜRKİYE'DE KORONAVİRÜS
2.711.479

VAKA

2.578.181

İYİLEŞME

28.638

ÖLÜM

133.298

AKTİF VAKA

sf DÜNYA'DA KORONAVİRÜS
115.117.893

VAKA

65.091.800

İYİLEŞME

2.558.784

ÖLÜM

50.026.093

AKTİF VAKA

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Pusuhaber | Pusuhaber.net | Doğru Tarafsız Haber'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Pusuhaber | Pusuhaber.net | Doğru Tarafsız Haber'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.