Web Analytics Made Easy - Statcounter
Adana, Zeydan Karalar’la daha yaşanabilir bir şehir haline geliyor – Pusuhaber | Pusuhaber.net | Doğru Tarafsız Haber
DOLAR

33,0565$% 0.01

EURO

36,0748% 0.17

STERLİN

42,9484£% 0.06

GRAM ALTIN

2.560,63%-0,02

ÇEYREK ALTIN

4.139,00%0,24

BİTCOİN

2073074฿%4.08468

a

Adana, Zeydan Karalar’la daha yaşanabilir bir şehir haline geliyor

ADANA (İHA) – Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Aladağ ilçesinde köy ve mahalleri ziyaret ederek halkın sorunlarını dinlerken çok amaçlı salon ve köprülerin açılışını gerçekleştirdi.

Hafta sonu Aladağ ilçesinde çok sayıda köy ve mahalleyi ziyaret eden, incelemelerde bulunan, halkın sorunlarını dinleyen Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, cumartesi günü, ilçede yüksek öğrenime önemli katkı sağlayan öğrenci misafirhanesinin açılışını yapmasının ardından, pazar günü de Aladağ Mansurlu Mahallesi Eseler Mevkisi’nde inşa edilen Atık Su Arıtma Tesisi’nin açılışını gerçekleştirdi.

Başkan Zeydan Karalar, Dölekli köyünde Adana Büyükşehir Belediyesi Çok Amaçlı Salonu’nun açılışını da aynı gün yaptı. Gerdibi Köyü’nde ise daha önce hizmete giren üç köprünün açılışını yapan Başkan Zeydan Karalar, gittiği her köyde ve katıldığı her açılışta; Kuzey Irak’ta şehit düşen 12 kahraman askerimiz için rahmet, yakınlarına baş sağlığı, yaralı askerlere de acil şifalar diledi.

Halk sağlığı ve turizm adına çok önemli bir ihtiyaç olan ve Başkan Zeydan Karalar’ın göreve başlamasının ardından yapılan arıtmalara Aladağ’da bir yenisi eklendi. Karataş ve Saimbeyli ilçelerinde faaliyete geçen atık su arıtma tesislerinden sonra Aladağ Atık Su Arıtma Tesisi, Mansurlu Mahallesi Eseler Mevkisi’nde faaliyete geçti.

Aladağ Atık su Arıtma Tesisi’nin açılışını Aladağlılarla birlikte yapan Başkan Zeydan Karalar, Aladağ’ın hemen her noktasına hizmet götürüldüğünü ve altyapı, yol, köprü, su, arıtma tesisi ihtiyaçlarının karşılanmasının gururunu yaşadıklarını belirtti.

Başkan Zeydan Karalar şunları söyledi: “Arıtmalar insanlarımızın sağlığı için çok önemli. Halkımızın sağlıklı su içmesini sağlıyoruz. Güzel ve büyük işler yapıyoruz. Daha büyük işler yapmaya kararlı bir yönetimiz. Geçmişte yapılmayan bu işleri halkımızla buluşturmak bana nasip oluyor”.

Çok önemli hizmetler borçlanmadan yapılabilir hale geldi

5 yeni bulvar, yenilenen 197 cadde, 3 dev alt geçit, 111 otobüs alımı, 300 iş makinesi alımı, 2 milyon 700 bin tonu aşkın asfalt dökümü gibi çok önemli hizmetleri borçlanmadan yapmanın gururunu yaşadıklarını anlatan Başkan Zeydan Karalar şöyle devam etti: “Borcun işi önlediği, kaos oluşturduğu durumu tersine çevirmek için çok çalıştık. Birçok kalemde, daha fazla iş yapılmasına rağmen tasarruf sağladık. Adana artık ülke genelinde sorunlarıyla değil, güzellikleriyle anılan bir şehir haline geldi.”

Dölekli’ye çok amaçlı salon

Dölekli’de Adana Büyükşehir Belediyesi’nce yaptırılan çok amaçlı salonun açılışını da muhtarlar, bürokratlar ve halkla birlikte yapan Başkan Zeydan Karalar, bölgeye yapılan önemli ve çok sayıda hizmetle ilgili bilgi verdi. Başkan Zeydan Karalar, “Pandemiye ve depreme rağmen mali sıkıntıları geride bıraktık. Güçlendik ve mali sıkıntımız kalmadı. Bir sonraki dönemde, yaptığımız işleri katlayacağız. 2 günde 20 köyde halkımızla buluştuk. ‘Biz istedik, siz yapmadınız’ diyen yok. Halkımız bizden memnun” dedi.

Yedinci köprü de yapılacak

Gerdibi köyünde de halk buluşan ve açılan köprüler hakkında bilgi veren Başkan Zeydan Karalar, bölgeye toplamda 6 köprü yapıldığını, 7’incisinin sonraki dönemde halkın hizmetine gireceğini açıkladı.

Başkan Zeydan Karalar 24 Aralık Pazar günü Aladağ’da Meydan Yaylası, Başpınar, Aladağ Merkez, Mansurlu, Yetimli, Dölekli, Kökez (Soğukoluk), Gerdibi, Büyük Sofulu, Kıcak ve Posyağbasan mahalle ve köylerinde halkla buluştu, ziyaretlerde bulundu. Köy ziyaretlerinin tamamında halka hitap edilmeden önce, şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunuldu.

0 0 0 0 0 0
Kaynak: İHA
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Başkan Savran’dan evlere ve iş yerlerine ’Türk Bayrağı’ çağrısı